کارشناسی چند رسانه ای مولتی مدیا


کارشناسی چند رسانه ای مولتی مدیا

هدف و ماهیت

چندرسانه‌اي در دهه ‌هاي اخير به عنوان يك فناوري بين رشته‌اي در علوم مختلف از جمله آموزشي ، هنري و ... مورد استفاده قرار مي‌گيردطراحي هر يك از اجزاي متن ، گرافيك ، صدا ، پويانمايي و ويديو در چندرسانه‌اي نيازمند قابليت ويژه‌اي است كه فقط هنرمند چند‌رسانه‌اي مي‌تواند آن را ايجاد نمايد .

كارشناسي چند‌رسانه‌اي يك برنامه بين رشته‌اي مبتني بر فعاليتهاي عملي دانشجويان مي‌باشد كه مهارت‌ها و علوم طراحي و توليد محصولات هنري چند‌رسانه‌اي را در اختيار دانشجويان قرار مي‌دهد. دانش آموختگان اين برنامه افرادي با مهارت هاي متعدد مي‌باشند كه فهم بالايي از فرايندهاي تكرار شونده بازسازي سيستم هاي چند‌رسانه‌اي را دارا مي‌باشند . دروس اين برنامه به طور كلي پوشش دهنده چهار جريان اصلي مي‌باشد


1 - كسب مهارت هاي طراحي هنري

2 - كسب مهارت هاي مربوط به طراحي رايانه اي

3 - تركيب اين مهارت ها در اجراي پروژه‌هاي عملي و كسب تجربيات عملي

4 - اجراي پروژ‌ه‌هاي انتخابي با توجه به علايق دانشجويان

هدف از برنامه‌ريزي دوره كارشناسي چند‌رسانه‌اي ، پرورش نيروهاي خلاق فني دانشجويان براساس بينش اسلامي و آگاهي‌هاي تخصصي و مهارت هاي آن ها در زمينه هنر چند‌رسانه‌اي رايانه محور مي‌باشد .

دانشکده هنر های رایانه ای:

دانشكده هنرهاي رايانه‌اي در راستاي اهداف ياد شده در بهمن ماه سال 1386 با پذيرش 30 دانشجو در رشته چند رسانه ای با گرايش واقعيت مجازي با بهره‌گيري از اعضاي هيات علمي و متخصصین سراسر كشور و با تكيه بر امكانات و فناوري هاي نوين ، فعاليت خود را رسماً آغاز نمود .

در برنامه‌هاي آتي ، پذيرش دانشجو در رشته های گرافیک رایانه ای(Computer graphics)،طراحي كاربر دوطرفه(Interface design) ‌ و فيلم و انيميشن(Film and Animation) در دوره كارشناسي و راه‌اندازي دوره‌ تحصيلات تكميلي رشته چند‌رسانه‌اي مورد توجه واهتمام دست‌اندركاران در برنامه ریزی و ادامه فعالیت دانشکده هنر های رایانه ای دانشگاه می باشد.

چند رسانه ای چیست؟ کارشناسی چند رسانه ای -مالتی مدیا چیست ؟

استفاده از رسانه‌های مختلف، مانند صدا، عکس، ویدئو، انیمیشن، متن و... در کنار یکدیگر جهت انتقال بهتر پیام را چندرسانه‌ای گویند، که در مقابل برنامه‌های صرفاً متنی به کار می‌رود. در چنین برنامه‌هایی تا حد امکان از متن کمتر استفاده شده و بار اصلی انتقال پیام بر عهده سایر رسانه‌های تصویری یا صوتی قرار می‌گیرد.

این رشته در دانشکدهی هنرهای رایانه ای دانشگاه هنر تبریز با گرایش واقعیت مجازی در سال 1386 ایجاد شده است

تعریف مالتی مدیا

مالتی مدیا در لغت به معنای چند رسانه ای است یعنی ارتباط و انتقال موضوع ها و مفاهیم با استفاده از رسانه های متفاوت همچون گفتار موسیقی عکس متن انیمیشن محیط های تعاملی و رابط با کاربر و... و هر چیز که شما فکرش را بکنید.

محصولات مالتی مدیا یا چند رسانه ای به طور کلی به ۳ قسمت عمده تقسیم می شوند:

آموزشی:در این نوع از ماللتی مدیا از تمام قابلیت ها برای تولید یک نرم افزار آموزشی استفاده میشود.و در فضایی جذاب و متنوع . در این گونه از نرم افزار ها سعی می شود مفاهیم آموزشی به صورت تعاملی به مخاطبان آموخته شود

تبلیغاتی:در ابتدا تبلیغات یا رساندن صدای خود به مخاطبان خاص را در نظر بگیرید لذا در همین راستا با بهره گیری از قابلیت های رایانه می توان از طرق مختلف از قبیل استفاده از عناصر دیداری و شنیداری از مانند : انیمیشن صوت و عکس و ... به هدف مطلوب دست یافت.

کاربردی:نرم افزار های کاربردی از قبیل پخش کننده های صوتی و تصویری برای ساخته شدن دارای تعریف های استانداردی هستند.

 

11 سال قبل  

تعداد مشاهده 21985


  نظرات


برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید

     درحال بارگذاری