سوال و جواب های متداول درباره شبکه گزینه دو در تیوا


سوال و جواب های متداول درباره شبکه گزینه دو در تیوا

تفاوت تلویزیون تعاملی (اینترنتی) با تلویزیون معمولی چیست؟ چه امکاناتی دارد؟

تلویزیون تعاملی یک خدمت جدید در ایران است که سابقه زیادی در دنیا دارد. در این خدمت کاربر می تواند محتواهای تصویری مورد علاقه خود را در انواع ابزار های ارتباطی مثل موبایل، کامپیوتر ، تلویزیون های هوشمند و حتی با استفاده از یک دستگاه مخصوص با تلویزیون ها معمولی مشاهده کند. در این خدمت علاوه بر شبکه های رسمی تلویزیون، شبکه ها و محتوا های دیگری وجود دارد که منحصر به این خدمت است. دلیل تعاملی بودن این خدمت آن است که بر خلاف تلویزیون، کنترل مشاهده محتوا ها در اختیار کاربر است. در این خدمت کاربر است که انتخاب می کند چه محتوایی را در چه زمانی مشاهده کند.گزینه دو با در اختیار گرفتن یک شبکه در تلویزیون تعاملی تیوا، رسانه ای جدید را برای ارائه خدمات خود ایجاد کرده است و استفاده از محتواهای تصویری خود را برای مخاطبان ساده کرده است.


برای مشاهده تلویزیون تیوا باید هزینه اشتراک پرداخت کرد؟

عضویت در تیوا رایگان است ولی برای استفاده از محتوا های گزینه دو باید اشتراک سالانه آن را خریداری کنید. قیمت این اشتراک حتی کمتر از خرید یک کتاب است. البته داوطلب های آزمون های گزینه دو می توانند با تخفیف 100% (رایگان) از این محتواها استفاده کنند. گزینه دویی ها برای اطلاعات بیشتر بعد از لاگین با در سایت مؤسسه به صفحه "شبکه اختصاصی گزینه دو در تیوا" مراجعه کنند.         http://gozine2.ir/iptv


حجم اینترنت مصرفی در تلویزیون تیوابه چه صورت است؟ برای استفاده رایگان چه راهکاری وجود دارد؟

حجم مصرفی اینترنت کاربران در شبکه تیوا نصف است. ولی در صورتی که اشتراک یکی از بسته های تیوا را خریداری کرده باشید و از اپراتور های طرف قرارداد با تیوا، سرویس اینترنت داشته باشید، ترافیک مصرفی شما رایگان می شود. لیست شرکت های طرف قرارداد با تیوا در سایت tva.tv موجود است.


چطور می شود در استفاده از این خدمت حجم کمتری مصرف کرد؟

هنگام مشاهده فیلم ها در تیوا کیفیت فیلم به صورت اتوماتیک با توجه به سرعت اینترنت شما تنظیم می‌شود. برای کنترل دستی کیفیت فیلم ها و مدیریت مصرف اینترنت می توانید کیفیت آن را به صورت دستی کاهش دهید تا اینترنت کمتری مصرف شود.


اگر دانش آموز گزینه دو باشیم چگونه از این خدمت استفاده کنیم؟

دانش آموزان گزینه‌دو دسترسی رایگان به اشتراک یک ساله فیلم های آموزشی و مشاوره ای گزینه دو را دارند. دانش آموزان برای استفاده از این خدمت باید کد تخفیف خود را پس از ورود به حساب کاربری خود در سایت گزینه دو دریافت کنند و سپس با عضویت در تیوا و استفاده از این کد تخفیف به این محتوا ها دسترسی پیدا کنند. چگونگی عضویت و استفاده از کد تخفیف در صفحه اختصاصی تیوا در سایت مؤسسه توضیح داده شده است. داوطلبان گزینه دویی حتما بعد از لاگین در سایت به این صفحه مراجعه کنند.


با خرید اشتراک تیوا فقط به محتوای گزینه دو دسترسی داریم یا به کل محتوا های تیوا؟

در تیوا اشتراک های مختلفی وجود دارد، با خرید هر یک از این اشتراک ها به محتوای مخصوص آن دسترسی خواهید داشت. با خرید اشتراک گزینه دو فقط به محتوا های گزینه دو دسترسی خواهید داشت.


عضویت در تیوا چگونه است؟

عضویت در تیوا بسیار ساده است. شما در سایت تیوا با وارد کردن نام و شماره موبایل خود می توانید در کمتر از چند ثانیه عضو تیوا شوید.


اگر نام کاربری و رمز عبور تیوا را فراموش کنیم چه کار باید انجام دهیم؟

نام کاربری شما در تیوا شماره موبایل شما است. در صورتی که رمز خود را فراموش کنید می توانید با استفاده از سیستم بازیابی با پیامک سایت تیوا رمز عبور جدید دریافت کنید.


فیلم های آموزشی و مشاوره‌ای گزینه دو در دسترس چه کسانی است؟

فیلم های آموزشی و مشاوره ای گزینه دو در سال 98-97 به صورت رایگان فقط در دسترس داوطلبان آزمون های گزینه دو و با خرید اشتراک سالانه در دسترس تمام کسانی است که از طریق سایت تیوا این محتوا ها را تهیه کرده باشند.


نکته مهم: در صورتی که فیلتر شکن شما روشن باشد، فیلم ها برای شما نمایش داده نمی شود. بعد از خاموش کردن فیلتر شکن با کلید  Ctrl + F5 صفحه را refresh نمایید.

8 ماه قبل  

تعداد مشاهده 4424