خدمات جانبی آزمون‌های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی ویژۀ دانش‌آموزان پایه‌ های دهم و یازدهم


خدمات جانبی آزمون‌های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی ویژۀ دانش‌آموزان پایه‌ های دهم و یازدهم

  خدمات هوشمند مشاوره ای

مشاورۀ تحصیلی انفرادی هوشمند (اینترنتی)

گزینه‌دو بر اساس نتایج آزمونی دانش‌آموزان، به آن‌ها مشاورۀ تحصیلی انفرادی هوشمند ارائه می‌دهد. این خدمات مشاوره‌‌ای به دانش آموز کمک می‌کند نتایج آزمون خود را بهتر تحلیل کند و برای برطرف نمودن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوتش برنامه‌ریزی مناسبی کند. این مشاوره برای هر دانش‌آموز با توجه به نتایج آزمون اخیر و نتایج آزمون‌های گذشته‌اش متفاوت خواهد بود و هر فرد نسخه شخصی‌سازی شده خود را دریافت ‌می‌کند. عناوین اصلی این خدمات که پس از هر آزمون در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد، به شرح زیر است:
تحلیل آزمون

مشاوره آموزشی
ارزیابی روند تحصیلی
تحلیل یادگیری

مشاورۀ تحصیلی مدرسه ای هوشمند ( اینترنتی)

مؤسسه گزینه‌دو پس از هر آزمون، به مدارس شرکت‌کننده در آزمون‌های خود مشاورۀ هوشمند مدرسه‌ای اینترنتی در مورد وضعیت دانش‌آموزانش ارائه می‌نماید. این مشاوره در 9 زمینه و با هدف مدیر، مشاور و دبیر خواهد بود. مدارس می‌توانند نسخه PDF گزارش‌های مشاوره‌ای ویژه خود را پس از هر آزمون در پنل مدرسه خود دریافت نمایند.
وضعیت مدرسه در یک نگاه
وضعیت دانش‌آموزان
وضعیت پرسش‌های آزمون
ریز نمرات دانش‌آموزان مدرسه
مقایسۀ مدارس
روند تحصیلی مدرسه
غایبین آزمون
تحلیل یادگیری مدرسه (جدید)
فایل اکسل اطلاعات آزمون

  خدمات هوشمند آموزشی

نرم‌افزار بانک سؤال های استاندارد ویژۀ مدارس (تحت وب)

مؤسسه آموزشی فرهنگی گزینه‌دو در سال تحصیلی 97-96 برای مدارس دورۀ دوم متوسطه که در آزمون‌های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی گزینه‌دو ثبت‌نام کرده‌‌اند، خدمت جدیدی را با عنوان بانک سؤال های استاندارد گزینه‌دو ارائه می‌دهد. این نرم‌افزار که از طریق پنل مدارس در وب‌سایت گزینه‌دو به آدرس www.gozine2.ir قابل دسترس است، این امکان را برای مدارس فراهم می‌کند تا با توجه به برنامۀ درسی خود از سؤالات استاندارد مرتبط با هر مبحث درسی برای تقویت فرآیند یادگیری استفاده نماید. لازم به ذکر است که سؤالات موجود در این بانک در قالب‌های متنوع طراحی شده است و انواع سؤالات چندگزینه ای، صحیح و غلط، جای خالی، تشریحی و غیره در تعداد قابل توجهی در نرم‌افزار بانک سؤال‌های گزینه‌دو در دسترس مدارس خواهد بود. با استفاده از این نرم‌افزار مدرسه می‌تواند تمرین کلاسی، آزمون‌های کلاسی، نیم‌سال و ... را طراحی نماید. این سیستم به مخاطب امکان می‌دهد که با انتخاب مبحث درسی، تعداد سؤالات، میزان سختی سؤال، حیطۀ یادگیری، قالب سوال و ... یک مجموعه سؤال با هدف ارزشیابی استاندارد دریافت نماید.

  نرم‌افزار بانک سؤال‌های استاندارد ویژۀ دانش‌آموزان (تحت وب)

نرم‌افزار بانک سؤال‌های استاندارد، خدمت جدیدی است که گزینه دو در سال تحصیلی 97-96 در اختیار دانش‌آموزان دورۀ دوم متوسطه قرار می‌دهد. این نرم‌افزار شامل پرسش‌های زیادی در مباحث درسی گوناگون و در قالب‌های متنوع (تشریحی، چندگزینه‌ای ، جورچین، جای خالی و ...) است که به دانش‌آموز این امکان را می دهد تا برای تکمیل چرخۀ یادگیری و ارتقای سطح تحصیلی خود از مجموعه سؤال‌های استاندارد بهره‌مند شود. یکی از مزایای دیگر این نرم‌افزار حق انتخابی است که به مخاطب می‌دهد؛ به این ترتیب دانش‌آموز می‌تواند مجموعه سؤالات مورد نظر خود را با انتخاب قالب سؤال، سختی، سطح یادگیری و ... دریافت نماید.

 

۲۹ خرداد ۱۳۹۶  

تعداد مشاهده 20635

مطالب مرتبط